Благодійна виставка «Діти без кордонів», організована асоціацією «Stowarzyszenie Ukraina Zaczyna Się Ode Mnie», української християнською церквою міста Гожув Великопольський, а так же церквою Християн Баптистів міста Чорноморськ, Одеської області.
Під патронатом Посольства України в Польщі.

Учасниками виставки в першу чергу є діти, з діагнозом аутизм, діти із затримкою в розвитку, ДЦП і діти з багатодітних сімей.
А також, на виставку представили свої картини художники України, Польщі та Німеччини.


Єфремов Євген (2007)

Органічне ураження ЦНС у вигляді когнітивної недостатності, з емоційно - вольовими порушеннями і розладом експресивної мови.

Євген дуже добрий і люблячий хлопчик. Захоплюється баскетболом і плаванням. Але особливо його захоплює живопис. Він приходить в захват коли улюблене море, красиві пейзажі і космічні сюжети оживають у нього на полотні. Євген вкладає в свої роботи багато тепла, любові і бажає щастя кожній людині.

Мороков Данило (2008)

Хромосомний поліморфізм. Аутизм. Синдром гіперактивності та дифіциту уваги. Кардіопатія. Мітохондріальна дисфункція. Гіпеогомоцистеінемія. Церебрально судинна недостатність.

Любить грати на фортепіано, співати, гончарити, малювати, плавати і пірнати. На сьогодні улюблені книги " Крихітка Єнот" і збірки дитячих віршів. Цікавлять залізниці, потяги. Як іграшкові. Так і справжні. Любить подорожувати.

Самаркин Михайло (2004)

Спастическая диплегия, ДЦП.

Любить читати історичні розвиваючі книжки, історію, географію, книги про тварин, енциклопедії.

Олександр Малахов (1996)

органічні психічні розлади внаслідок ураження ЦНС у вигляді недорозвитку інтелекту до ступеню легкої розумової відсталості, соц. дезадаптиція на фоні церебростенічного синдрому. Гідроцефалія в стадії компенсації

Саша народився особливим хлопчиком, але при цьому з дитинства дуже допитливий, жізнерадрстний і усміхнений хлопець. З самого дитинства захоплюється творчістю у вигляді плетіння бісером, плетіння нитками і в'язання килимків. Дуже любить дарувати свої роботи, взагалі дуже любить дарувати подарунки навколишнім.
Ще Саша дуже добре співає, спів йому давалося легше всього і він це робить часто і задоволенням. Часто відвідує театри з музичним уявленнями і майже кожні вихідні він в театрі) Перша його робота бісером була подарована доктору, який займається лікуванням Саші. Будинки живуть 2 собаки, кішка, рибки за якими Саша доглядає в міру своєї можливості і піклується.

Донець Ілля (2008)

На первом году жизни, получил необоснованное лечение антибиотиком, которое повлияло на слух и центральную нервную систему . В младенчестве перенёс множества наркозов, ряд операций и консервативных лечений, благодаря которым ребенок начал слышать . До сих пор Илья не разговаривает, но большим достижением его есть посещение общеобразовательной школы в инклюзивном классе, закончил вместе со своими сверстниками 4класс... Илюша очень добрый мальчик, совсем недавно случилось несчастье в нашей семье, погиб отец, и он, как взрослый, очень поддерживал маму и свою сестричку в такое тяжелое время, что было очень неожиданно, так как он невербальный.

Илья очень творческая личность, все свое свободное время проводит в лепке, рисовании или вырезает из бумаги. Причем он очень поражает своим воображением, может из кусочка хлеба в школьной столовой сделать фигуру мамонта, или из листа картона без ножниц и ручки сделать фигуру любого животного. Илье нравится творческий процесс, с гончарной мастерской он уходит самым последним всегда, очень любит лепить слонов.

Михайлов Олексій (1999)

инвалид 1группы, умственная отсталость

відвідує державний ребцентров імені Я.Корчака, малювати навчився в цьому центрі рік тому, поліпшив свої навички на групі у Марини.

Чабанюк Матвій (2010)

У 2014 р. поставили діагноз розлад аутистичного спектру в реабілітаційному центрі імені Я.Корчака, де і проходили реабілітацію. У 2015р. переїхали в м.Чорноморське і пішли в реабілітаційний центр Радуга. У 2016г.перешлі в дитячий сад в інклюзивну групу в надії що в колективі з промовистими дітками Матвій розкриється і почне спілкуватися, але дива не сталося. Так як вік підтискав перейшли в НВК
Викладачі намагалися через зо всіх сил. Навчили сидіти за партою, писати в зошиті. Хоча писати і читати він навчився сам (це, напевно, і є особливості дітей з аутизмом), але писати в зошиті це було для нього складно, він писав всюди, на стінах, на підвіконні, на дверях тільки не в зошиті. Але у викладачів вийшло його посадити. У класі не вийшло, він міг встати і піти, він не розумів, що потрібно сидіти і слухати вчителя, з ним займаються індивідуально. На контакт він так і не пішов. Нам довелося по серед навчального року повернутися назад в Веселку. І там він почав заспокоюватися і по трохи йти на контакт. Іграшками він не грає, з дітьми теж ні як

його захоплення - це малювати на папері фломастерами і в комп'ютері

Грицкова Олеся (2006)

Атиповий аутизм. Недорозвиток мови 1 рівня. Епісиндром за анамнезом. Соціальна дезадаптація

Улюблені розваги - це музика, танці і стрибки на батуті, а також любить коли їй читають дитячі книги. Влітку дуже любить купатися на море і в басейні. Ще Олеся за допомогою мами робить різні прикраси з великих намистин, такі як намиста і браслети.

Плішкін Єлисей (2010)

Легка розумова відсталість з аутичними рисами. Гіперактивний розлад поведінки. Системне недорозвинення мови середнього ступеня

Любить малювати, ліпити з глини, плавати.

Попов Ілля (2007)

Атиповий аутизм на резидуально-органічної основі. Гіперкінетичний синдром. Відсутність мови.

Любить спостерігати за птахами, подорожувати, грати залізницею і слухати пісні з улюблених мультфільмів.

Настя Іонашку (2001)

Багатодітна сім'я, 17 дітей.

Настя - старшая среди 17 детей.
Ще з самого дитинства їй подобалося мистецтво, вчилася грі на фортепіано, вступила до художньої школи. Буковина, її батьківщина, свегда славилася своєю мальовничістю, і це її надихало - краса гір, полів, лісів, сама архітектура міста в австрійському стилі ... Не дивлячись на те, що часу на живопис у няні стількох малюків зовсім мало, Настя все ж хоче продовжувати займатися цим, хоч і розуміє, що допомога батькам завжди остається важливою.

Надя Іонашку (2003)

Багатодітна сім'я, 17 дітей.

З дитинства виявляла інтерес до мистецтва, навчилася грати на скрипці, як і її мама, любила малювати. Але на цьому не зупинялася - у Наді добре виходило шити, ліпити, прикрашати щось, піч, придумувати дизайни і т.д. Перед Надею ще стоїть вибір, чим займатися по життю, але що б вона не вибрала, її життя завжди буде пов'язана з мистецтвом.